Přílohové tabulky

Jsou zvláštním typem příspěvku, který je vlastně sbírkou dokumentů, k nimž můžete doplňovat popisné informace. Výsledek je pak prezentován jako tabulka. Samotná přílohová tabulka není po publikování nikde veřejně dostupná. K návštěvníkům se dostane až ve chvili, kdy tabulku pomocí krátkého kódu vložíte na něktorou ze stránek nebo příspěvků (aktualit). Výhodou je, že kód můžete používat opakovaně, takže tabulku můžete mít např. současně v aktualitě a na stránce s úřední deskou. Z praxe víme, že opakování a jednoznačnost ušetří mnoho telefonických dotazů.

Krátký kód (shortcode) pro vložení přílohové tabulky.

Možnosti využití přílohové tabulky

Nápad vzešel z potřeby přikládat k aktualitám přehledné tabulky se soubory ke stažení. Ať již budete chtít publikovat dokumenty pro přijímací řízení nebo formuláře pro účast na škole v přírodě, přílohová tabulka je vhodným řešením. Často je využívána i jako nástroj pro elektronickou úřední desku.

Nové funkcionality

Během léta 2024 jsem doplnili nové možnosti přílohové tabulky. Dokumenty v tabulce můžete nyní sdružovat do propojených buněk, abyste vizuálně propojili více dokumentů k jednomu tématu. Pokud používáte tabulku pro realizaci elektronické úřední desky, může se hodit možnost editovat datum vložení dokumentu a přidání data sejmutí dokumentu.

Ukázka přílohové tabulky

Výsledek pak návštěvníci www stránek vidí v této podobě:

Toto je přílohová tabulka
  • Zákon č. 99/2019 Sb.
    Datum publikace: 27. 5. 2020
    Anotace:
    Zákon o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb.
    Metodický pokyn k zákonu č. 99/2019 Sb.
    Datum publikace: 01. 07. 2024
    Datum sejmutí: 15. 07. 2024
    Vydalo Ministerstvo vnitra ČR v roce 2019
  • Metodický pokyn k zákonu č. 99/2019 Sb.
    Datum publikace: 27. 5. 2020
    Anotace:
    Vydalo Ministerstvo vnitra ČR v roce 2019.